PRVNÍ ZNÁMKY TĚHOTENSTVÍ

V prvních dnech se těhotenské příznaky u většiny žen nijak neprojevují. Prvotní příznaky obvykle přicházejí  nejdříve 14 dní po oplodnění vajíčka. Pokud je po ovulaci vajíčko oplodněno spermií a začíná se neuvěřitelnou rychlostí dělit. Doputuje do dělohy, kde se zahnízdí.
U každého to může být individuální, přibližně 3-10 dní. Až po zahnízdění začne vajíčko produkovat HCG hormon, který zjišťujeme těhotenským testem.

 • Únava

  Zvláště na začátku těhotenství se mnoho žen cítí extrémně unavených. Ve 14. týdnu těhotenství vám ale energie začne přibývat.

 • Změna chuti a čichu

  Nenechte se překvapit tím, že je vám z některých jídel špatně od žaludku nebo naopak začnete po určitých jídlech toužit, nebo dokonce reagujete i na určité vůně. Můžete také v ústech cítit divnou kovovou chuť.

 • Citlivost prsou

  Zvětšení prsou a jejich citlivost jsou jedny z nejčastějších příznaků těhotenství. Již několik dní po početí se prsa začnou zvětšovat, protože mléčné žlázy se připravují na produkci mléka (laktaci).

 • Zácpa

  Zácpa je běžný časný příznak těhotenství, způsobený vysokou hladinou hormonu progesteronu, který zpomaluje pohyb střev a trávení.

 • Prudké změny nálad

  V časném těhotenství zaplavuje tělo vysoká hladina těhotenských hormonů, a to má za následek větší citlivost a někdy až plačtivost.

 • Nucení na zvracení a zvracení

  Pocit nevolnosti je nejčastější obtíží v časném těhotenství. V 5. až 6. týdnu ho zažívá většina žen, ale může se objevit již dva týdny po početí.

 • Vynechání menstruace

  Je jedním z nejčastějších příznaků těhotenství, je vynechání menstruace. U téměř většiny žen po otěhotnění menstruace vynechá, nicméně vynechání menstruace může mít i jiné příčiny.

 • Časté močení

  Již dva až tři týdny po početí si začnete uvědomovat potřebu častějšího močení. Příčinou je tlak zvětšující se dělohy na močový měchýř, který jednoduše redukuje jeho kapacitu.

Nejčastějším známkou těhotenství je vynechání menstruace, dále pak nevolnost, citlivost prsou, únava a mnohou dalších.

O 7 nejčastějších příznacích si můžete přečíst v článku ZDE. Některé ženy nemají příznaky těhotenství téměř žádné a některé naopak trpí všemi příznaky. Jak se zbavit těhotenských potíží přírodní cestou, zjistíte v článku ZDE.