PŘÍPRAVA NA PŘÍCHOD DÍTĚTE

Ještě než se miminko narodí, budete muset řešit spoustu otázeka udělat několik rozhodnutí týkajících se budoucnosti dítěte. Jako např. jak vybrat vhodného pediatra, jaké vaše dítě ponese jméno, co je potřeba nakoupit před příchodem miminka na svět. Dnes je vše pro miminko dobře dostupné v obchodech i na internetu, ale stále přetrvává zvyk, že se některé věci dětí mezi příbuznými nebo kamarádkami. Je to jak ekonomické, tak ekologické.

Já jsem textový blok. Klikni na tlačítko úprav ke změně textu. Výplňový text: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

kojení nebo lahvička

Kojení nebo lahvička

Rozhodnutí, jak budete krmit vaše miminko je velice osobní rozhodnutí. na toto rozhodnutí si nechte dostatek času, zjistěte si výhodya nevýhody. Samozřejmě není pochybo tom, že mateřské mléko je to to nejlepší, co můžete svému děťátku poskytnout.
Z počátku, když budete kojit, nebudete potřebovat skoro žádné vybavení. Odsávačku na případné odsávání přebytku mléka, nádoby na uskladnění mléka v mrazákua lahvičky.

Téměř většina žen může bez problémů kojit, nezáleží na velikosti ani tvaru prsou. Ženy, které mají ploché nebo vpáčené bradavky, budou pravděpodobně potřebovat poradit.

Kojení se může v prvních dnech zdát obtížnéa může být
i bolestivé, nicméně vám může poradit laktační poradkyně, zdravotní sestra či lékařa zvládnete plně kojit během několika dnů. Největší výhodou kojení je, že máte mléko stále
s seboua můžete miminko nakrmit kdykoliv.

Pokud máte závažné problémys kojeníma opravdu nemůžete dále kojit, přejdete na krmení z lahvičky. Krmit z lahve může i váš partner či další osoby.

vybírání vhodného jména

Výběr vhodného jména

Vybírání vhodného jména může být zábavné, ale také trochu stresující. Napište sis partnerem oblíbená jména na seznam
a poté je prodiskutujte. Zamyslete se nad různými tvary
a významem jména, zkuste vymyslet přezdívky. Myslete také na to, zda není jméno obtížně vyslovitelnéa to is příjmením. Vyhněte se jménům podle oblíbeného zpěváka, herečky atd. Zvažte, zda chcete pokračovat v rodinné tradici dědění jména z otce na syna či matky na dceru.

hledáme dětského lékaře

Hledání dětského lékaře

Ještě než se miminko narodí, měli byste vybrat vhodného dětského lékaře. Nejprve se zeptejte ve svém okolí, příbuzných nebo svého lékaře. a nechte si dětského lékaře doporučit. Zjistěte si o lékaři, co nejvíce informací např. ordinační hodiny, jaké používá léčebné metody, spoustu informací lze získat na internetu. Pokud máte lékaře vybraného, sjednejte si s ním schůzku a připravte si otázky, které vás zajímají.

nakupování pro vaše miminko

Nakupování pro vaše dítě

  • Při zjištění vašeho těhotenství přijde obrovské nadšení ihned začít nakupovat vše potřebné pro vaše miminko. Nicméně zkuste odolat pokušení koupit úplně všechno, co v obchodech mají. Vše si dobře promyslete, napište si seznam, zjistěte, co všechno dostanete od příbuzných či známých a poté můžete vzít obchody útokem.PřepravováníPři přepravování miminka dbejte především na jeho bezpečnost.

Místo na spaní

V prvních měsících může spát miminko v kolébce či košíku, ale počítejte s tím, že z nich brzy vyroste. Praktičtější je postýlka, která vám vydrží cca do 3 let.

Na co si dát pozor u výběru postýlky:

  • Nastavitelnost výšky matrace – dokud bude miminko pouze ležet, budete mít matraci vysoko, abyste se nemuseli k miminku tak ohýbat. Až dítě začne být více aktivní, umístíte matraci níž.
  • Úzké mezery mezi jednotlivými bočními díly – neměly být větší než 8 cm, aby v nich dítěti neuvízla hlavička
  • Zajištění posuvné bočnice – v obchodu si vyzkoušejte, jak se posouvá bočnice dolů a nahoru, jak je posuv zajištěn. Ujistěte se, že to nezvládne starší dítě
  • Snadno sestavitelné spoje a mechanismy – ujistěte se, že je postýlka snadno sestavitelná, ale zároveň jsou zde bezpečnostní prvky, které zajistí pevnost postýlky.
  • Matrace – matraci kupte vždy novou, měla by být pevná a omyvatelná.

Přebalování a koupání

Zvažte, zda se vám do bytu vejde přebalovací stůl, zda zvolit pevný, či skládací. Přebalovací stůl by měl mít místo na uložení plen
a dalších hygienických potřeb. Přebalovací podložka by měla být omyvatelná.

V prvních měsících budete koupat miminko v dětské vaničce či kyblíku. Do vaničky je vhodné koupit lehátko (bavlněný potah napnutý na kovovém rámu). Vyberte vhodnou kosmetiku s doporučeným pH, poraďte se s lékařem či dětskou sestrou.

Oblečení

Velikost dětského oblečení je uváděna v cm, nejmenší velikost je 50, lépe je koupit o něco větší a miminko do něj doroste. Vybírejte věci, které se snadno oblékají a se snadným rozepínáním pro výměnu plenky. Oblečení by mělo být z přírodního materiálu, aby se miminko nezapařovalo a nevznikaly opruzeniny. Oblečení by mělo mít hladké švy, aby nikdy netlačilo.