PŘEBALOVÁNÍ HOLČIČKY A CHLAPEČKA

Miminko položte na přebalovací podložku, svlečte ho a rozepněte plenku. Pro očištění můžete použít vlhčený ubrousek,
či mokrou žínkou.

přebalování holčičky

Přebalování holčičky

Setřete stolici a poté začněte očištěním bříška, poté očistěte kožní záhyby nohou, otírejte směrem dolů k zadečku. Dále zvedněte holčičce nožičky a opatrně očistěte genitálie, také směrem odpředu dozadu a směrem ke konečníku. Jako poslední očistěte konečník, zadeček a stehna. Namažte krém proti opruzeninám na zadeček.

přebalování chlapečka

Přebalování chlapečka

Dejte si pozor na to, že chlapečci začnou často močit, když rozbalíte plenku. Otřete stolici a poté očistěte bříško, poté očistěte kožní záhyby nohou a kolem genitálií, nadzvedněte šourek a utřete kůži také pod ním. Důkladně otřete šourek
a také penis směrem od těla. Zvedněte chlapečka za nožičky
a očistěte konečník, zadeček a stehna. Nezapomeňte namazat zadeček krémem na opruzeniny.

Jak správně přebalovat miminko

Vlhčené ubrousky za pár korun

přebalování - opruzeniny

Opruzeniny

Občas se stane, že se miminko oprudí, hlavně v letních měsících, kdy se více potí. Abyste zabránili opruzeninám, často miminko přebalujte, při přebalování důkladně očistěte zadeček a kožní záhyby. Pokud je to možné, nechávejte miminko bez plenky. Pokud používáte látkové pleny, důkladně je perte a máchejte. V případě, že je zadeček zarudlý, přebalujte miminko co nejčastěji a používejte mast na opruzeniny, jako např. Bepanthen nebo Sudocrem. Pokud používáte plenky z PVC, tak je přestaňte používat, zhoršují opruzení a miminko se v nich více zapařuje.

použité pleny

Použité pleny

Jednorázové plenky odhoďte do speciálního koše na pleny. Plenku hodíte do koše, zaklopíte víkem a zatočením se plenka zabalí do folie. Tyto koše zabraňují šíření zápachu, samozřejmě jsou více hygienické než obyčejné koše.

Látkové plenky ukládejte do suchého kbelíku (mokré do jednoho, pokakané do druhého). V případě, že na plence zůstane suchá stolice, je lepší ji spláchnout do toalety a poté prát. Plenky perte minimálně na 60 °C, to by mělo stačit na zlikvidování bakterií. Nepoužívejte aviváž, která by snížila absorpční schopnost plenek, stejně tak i při sušení v sušičce.