KAŽDODENNÍ RIZIKA V TĚHOTENSTVÍ

Okolní prostředí může mít velký vliv na ještě nenarozené dítě, hlavně nečistoty či chemické látky ve výrobcích, které denně používáme. Pokud matka pobývá ve znečištěném prostředí či je v kontaktu s prostředky obsahující chemické látky nebezpečné pro nenarozené dítě. Zvažte, jaké běžné denní činnosti by mohly mít vliv na zdraví miminka. Snažte se udržet zdravé prostředí v práci i doma.

znečištění

Znečištění

Zkontrolujte doma topná tělesa, aby nebyla zdrojem oxidu uhelnatého. Nepoužívejte doma toxické přípravky, zkontrolujte, zda se v bytě či domě nedrží vlhkost či plísně.

insekticidy

Insekticidy

Časté a intenzivní používání insekticidů (prostředky na hubení hmyzu) v těhotenství může poškodit dítě. Snažte se insekticidům vyhnout a používejte výrobky, které nepoškozují životní prostředí, které nejsou rizikové pro vaše nenarozené dítě.

Čisticí a jiné prostředky v domácnosti

Čisticí a jiné prostředky v domácnosti

Běžné čisticí prostředky jsou pro vaše nenarozené dítě bezpečné. Nicméně je dobré si pečlivě přečíst návod k použití a vyhnout se toxickým výrobkům. Při použití těkavých látek je nutné dobře větrat, ale nejlépe bude tyto látky vůbec v těhotenství nepoužívat.

domácí mazlíčci

Domácí mazlíčci

Žádní domácí mazlíčci by neměli představovat pro těhotnou ženu žádná rizika. Kromě venku chovaných koček, které mohou být přenašeči původce toxoplazmózy. Těhotná žena by se měla vyhýbat čištění kočičího záchodu, protože je tento mikroorganismus přítomný v kočičích výkalech. Kočky chované doma infekční nejsou.

horké koupele, pobyt v sauně či páře

Horké koupele, pobyt v sauně či páře

V těhotenství je důležité vyhnout se přehřátí organismu. Vědecké studie potvrdily, že když se v prvních 7 týdnech těhotenství zvýší teplota nad 38,9 °C na více jak 10 minut, zvyšuje se riziko potratu.