JAK OZNÁMIT TĚHOTENSTVÍ

Máte v ruce těhotenský test a s radostí  koukáte na dvě čárky, které potvrzují, že budete mít miminko. Po zjištění této radostné zprávy byste to nejraději vykřičela do světa. Ale jak, komu a kdy to říci? Nejdříve by bylo vhodné to říci svému partnerovi a lékaři. Pokud bude těhotenství probíhat tak, jak má, můžete tuto radostnou zprávu sdělit i ostatním.

jak oznámit těhotenství - lékař

Lékař

Máte pozitivní těhotenský test, proto jednou z prvních věcí je se objednat ke svému gynekologovi či praktickému lékaři, který definitivně těhotenství potvrdí. Zároveň váš čeká i první prohlídka.

jak oznámit těhotenství - přátelé a rodina

Přátelé a rodina

Kdy oznámit tuto radostnou novinu svým nejbližším je velice individuální a osobní rozhodnutí. Partnerovi a nejbližším příbuzným to můžete říci na samém počátku těhotenství. Ostatním je vhodné těhotenství oznámit až po třech měsících těhotenství, kdy je již menší riziko potratu a nebo když je již těhotenství na vás vidět.

jak oznámit těhotenství - zaměstnavatel a kolegové

Zaměstnavatel a kolegové

Jak oznámit těhotenství v práci dělá spoustě maminkám starosti. Není se čeho obávat, stačí si připravit, co přesně řeknete. Ještě před oznámením této novinky si zjistěte práva těhotných na pracovišti. Záleží také na tom, jak celé těhotenství probíhá. Zda můžete stále pracovat, anebo máte těhotenské potíže, jako je únava, ranní nevolnost či různé bolesti, je dobré oznámit tento stav co nejdříve. Pokud pracujete v prostředí, které by miminku mohlo uškodit, jako například fyzicky náročná práce, práce s chemikáliemi, ve vysokých, či naopak nízkých teplotách, je nutné zaměstnavatele informovat o vašem stavu co nejdříve.

Nevíte, jak svým příbuzným a známým oznámit těhotentsví?

Inspirujete se v naší fotogalerii.