CESTUJEME BEZPEČNĚ V TĚHOTENSTVÍ

Pokud těhotenství probíhá normálně, není nutné zůstávat doma, nicméně je důležité dodržovat preventivní opatření.  Při cestě do zahraničí musíte myslet, že se může prenatální péče lišit od té u nás a že ne všechny zákroky jsou hrazeny pojišťovnou. Také zvažte jazykovou bariéru v případě vysvětlování vašeho zdravotního problému. Také zkonzultujte se svým ošetřujícím lékařem případné očkování.

Cestování autem

Cestování autem nepředstavuje pro těhotnou ženu téměř žádné riziko, vždy záleží na délce cesty. V případě dlouhých cest je nutné dělat časté přestávky na protažení. Je vhodné používat speciální těhotenský bezpečnostní pás.

cestování letadlem v těhotenství

Cestování letadlem

Většina leteckých společností povoluje cestu letadlem do 36. týdne těhotenství, některé společnosti po vás mohou vyžadovat potvrzení lékaře, že je let pro vás bezpečný. Před odletem si ověřte informace u letecké společnosti. U dlouhých letů je dobré občas vstát a projít se, aby nenatékaly nohy a nevznikla žilní trombóza. Také je dobré při cestování letadlem pít dostatek tekutin.

kdy cestovat

Kdy cestovat

Kdy je cestování bezpečné, je jedna z velkých otázek, vždy záleží na aktuálním stavu budoucí maminky a na doporučení lékaře. Asi nejvhodnějším období je střed druhého trimestru 18.–24. týden.

jezte bezpečně

Jezte bezpečně

Dávejte si pozor na to, co jíte a pijete. Jídlo nejezte ze stánků na ulicích či na tržištích, ale vybírejte si čisté restaurace. Pijte pouze balenou vodu a tou i také omyjte ovoce či zeleninu nebo ovoce
a zeleninu oloupejte. Nepijte nápoje s ledem! A balenou vodou si také čistěte zuby.

starejte se o své zdraví

Starejte se o své zdraví

Na cestu si vezměte léky, které běžně používáte a také si dobře vybavte cestovní lékárničku vhodnými léky pro těhotné. Když cestujete v třetím trimestru, tak si ověřte, zda je někde v blízkosti vhodná porodnice, kde vám v případě náhlého porodu či komplikacích dokážou poskytnout odpovídající ošetření.